Ruud Van Nistelrooy

ruud-van-nistelrooy-z-fergusonemRuud Van Nistelrooy urodził się 1 lipca 1976 w małej holenderskiej mieścinie o nazwie Oss. Jego właściwe imię to Rutgerus Johannes Martinius van Nistelrooij.

Młody Ruud uprawiał wiele sportów, w tym tenis ziemny, gimnastykę i właśnie piłkę nożną. W końcu zdecydował się spróbować swojego szczęście na poważnie właśnie w futbolu.

Jego pierwszym klubem było miejscowe TOP Oss, obecnie znane jako FC Oss. W 1993 zgłosiło się po niego wtedy drugoligowe FC Den Bosch. Spędził tam 4 lata i strzelił 20 bramek w 71 występach.

W sezonie 1997-98 występował w klubie SC Heerenveen, strzelił wówczas 16 bramek w 36 meczach.

W końcu w 1998 roku sfinalizowany został jego transfer do jednej z holenderskich potęg – PSV Eidhoven. Rozegrał tam 91 spotkań, strzelając 75 goli w ciągu 3 lat, zdobywając przy okazji dwa tytuły Mistrza Holandii, dwa Superpuchary Holandii i dwie korony króla strzelców ligi holenderskiej.

Swoją bramkostrzelnością zwrócił uwagę największych potentatów europejskiego futbolu, w tym managera Manchesteru United Sir Alexa Fergusona. Ferguson obserwował jego karierę już od jakiegoś czasu i chciał zakontraktować RVN’a już w 2000 roku, jednak przeszkodziła w tym kontuzja piłkarza, która wykluczyła go również z udziału w EURO 2000, które odbyły się w jego ojczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *